Szkoła Podstawowa w Brzozówce, aby uczcić Stulcie Niepodległości, zorganizowała Gminny Konkurs plastyczny pod Hasłem „Polsko dla Ciebie Jestem.” Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki ze szkoły w Brzozówce: Violetta Myszkowska, Teresa Noworacka i Anna Wieczerzak. Wydarzenie  objęte było patronatem Wójta Gminy Obrowo.

Na konkurs wpłynęło  148 prac  z 6 szkół naszej Gminy. Prace  rozpatrywano w trzech kategoriach wiekowych  I-III  i IV- VIII i dorośli. Młodzi i starsi artyści mieli za zadanie, w dowolnej technice plastycznej  zrealizować jeden z trzech zaproponowanych  tematów:

 •  „Portret wielkiego rodaka.”,
 • „Przełomowe wydarzenie minionego stulecia niepodległości.”,   
 • „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.

Ogromna liczba nadesłanych prac, a także ich wysoki poziom artystyczny spowodował, że komisja zdecydowała się przyznać 11 nagród głównych  i dodatkowo wyróżnić aż 31 prac. Zwycięzcy oprócz słodkości i drobnych nagród rzeczowych otrzymali także okolicznościowe statuetki.

Lista laureatów:

 1. Zofia Bajraszewka SP Brzozówka
 2. Wiktoria Frąś SP Brzozówka 
 3. Klaudia Romanowska SP Dobrzejewice
 4. Amelia Kraska SP   Dobrzejewice
 5. Dominika Chojnacka SP Łążyn
 6. Agata Swatko SP Łążyn
 7. Wiktoria Zakrzewska SP Obrowo
 8. Marcelina Mazur SP Obrowo
 9. Adrianna Bednarek SP Osiek
 10. Alicja Bednarek SP Osiek
 11. Adam Janicki SP Zębowo
 12. Bożena Lipska osoba dorosła Brzozówka

Okolicznościowymi statuetkami uhonorowaliśmy również wszystkie uczestniczące szkoły. Uroczyste wręczenie nagród dobyło się 22 listopada w Szkole Podstawowej w Brzozówce. Uczestnicy spotkania oprócz możliwości podziwiania wystawy prac konkursowych, mieli także okazję uczestniczenia  w żywej lekcji muzyki, podczas której zostali zaproszeni do słuchania i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Lekcję prowadził zespół wokalno- instrumentalny  pana Jarosława Szymeczko. Występy zespołu przeplatały pieśni wykonywane przez uczniów z klas I-III ze  szkoły w Brzozówce. W spotkaniu uczestniczyło blisko trzysta osób, uczniów i rodziców ze szkół naszej Gminy. Uroczystość przebiegła w atmosferze miłej zabawy. Organizatorki konkursu pragną jeszcze raz serdecznie pogratulować i  podziękować wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział i ogromne zaangażowanie. Gościom dziękujemy za tak liczną obecność, a panu Wójtowi  za wspieranie rozwoju młodych talentów i ufundowanie nagród. Dziękujemy także za słodycze otrzymane  ze sklepu Polo w Brzozówce i piekarni p. Rumińskich z Głogowa.     

                                                                         Opracowała: Teresa Noworacka

DSC_0633.jpg DSC_0666.jpg DSC_0692.jpg

DSC_0693.jpg DSC_0707.jpg DSC_0727.jpg

DSC_0746.jpg DSC_0752.jpg DSC_0766.jpg

DSC_0779.jpg DSC_0783.jpg DSC_0792.jpg

DSC_0814.jpg DSC_0824.jpg DSC_0889.jpg

DSC_0892.jpg DSC_0894.jpg DSC_0895.jpg

DSC_0901.jpg DSC_0904.jpg