3 grudnia w Zespole Szkół w Brzozówce Fundacja TRYBIK wraz ze Społecznością Szkolną zorganizowała akcję charytatywną „Szóste urodziny Stasia”, której celem było złożenie życzeń chłopcu choremu na białaczkę limfoblastyczną, połączenie się duchowo z nim, dodanie otuchy w tych trudnych chwilach oraz podsumowanie działań podjętych na rzecz pomocy w leczeniu i poprawy warunków socjalno-bytowych chłopca.

Na uroczystość przyjechał Patron imprezy - Wójt gminy Obrowo, pan Andrzej Wieczyński oraz Sekretarz gminy, pani Mirosława Kłosińska. Złożyli Stasiowi życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i przekazali prezent.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły, p. Anna Koźlikowska, po czym pałeczkę przejęła prezes Fundacji TRYBIK, p. Barbara Mońko-Juraszek, która mocno podkreśliła słowa Jana Pawła II:

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi

Następnie opowiedziała o podjętych działaniach na rzecz chorego Stasia, zgromadzonych na subkoncie funduszach i przeznaczeniu ich przez rodzinę chłopca. Zdała relację z wyniku zebranych nakrętek, które zbierane były w naszym przedszkolu, szkole, w okolicznych sklepach, przez znajomych, a przede wszystkim przez młodzież z ZS CKU w Gronowie, która zorganizowała konkurs międzyklasowy na zebranie największej ilości nakrętek. Ze sprzedaży nakrętek uzyskaliśmy 475,00 złotych.

Uczniowie zaangażowani w pracy Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Caritas, opowiedzieli o innych działaniach wolontariackich, polegających na sprzedawaniu  ciasta, w wyniku czego uzbierano 930,67zł. Oprócz tego społeczność szkolna zebrała do puszki 913,40zł. Pieniądze zostały przekazane rodzinie Stasia.

Wszystkie działania były wspaniałą lekcją wrażliwości na drugiego człowieka, uczącą pokory i  integrującą społeczność.

Wstępem na urodziny była kartka urodzinowa dla Stasia. Jeśli ktoś zapomniał przynieść jej ze sobą, to mógł ją wykonać  pod fachowym okiem Emilii Zakrzewskiej z Gminnego Ośrodka Kultury, współpracującym z Fundacją TRYBIK.

Imprezę urodzinową uświetniły różnego rodzaju atrakcje:

  • występy przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Brzozówce, do którego uczęszcza Staś,
  • występ Osieckiej Grupy Teatralno-Wokalnej” ze spektaklem „Gdzie jest Śpiąca Królewna?”,
  • pokaz karate zawodników Klubu Karate DO „RONIN”
  • pokaz tańca grupy cheerleaderek z  Cheerleaders Rytm-X z Torunia,
  • pokaz przygotowany przez kolarzy z Akademii Michała Kwiatkowskiego z Torunia
  • pokaz fryzur przygotowanych przez panią Annę Krajnik ze Studia Urody Montibello z Brzozówki,
  • malowanie twarzy przez panią Monikę Wiczyńską i panią Aleksandrę Wojciechowską,
  • malowanie paznokci przez panią Julię Adamską- Karpińską i panią Ew Brochocką,
  • malowanie tatuaży przez panią Izabelę Drzewiecką i panią Małgorzatę Rostkowską,
  • loteria fantowa przygotowana przez Fundację TRYBIK, prowadzona przez wiceprezeski Fundacji TRYBIK: p. Anitę Jankowska i p. Renatę Kuczkowską.

Powodzeniem cieszyła się licytacja przedmiotów, ofiarowanych Fundacji TRYBIK z przeznaczeniem na leczenie Stasia. Z licytacji uzyskano 1780,00 zł, które zasiliło subkonto  ze wskazaniem na leczenie Stasia.

Całość zwieńczył ogromny TORT z racami ufundowany przez Cukiernię Państwa Jankowskich z Rogówka, p. Annę Strużyńską-Łoń, radną z Brzozówki, oraz p. Magdalenę Borowską, radną z Lubicza.

Po torcie można było spalić kalorie podczas ZUMBY, na którą specjalnie przyszli fani tego rodzaju aktywności. ZUMBĘ prowadziły znane instruktorki. Tańczyli młodzi i ci trochę starsi. Od wszystkich tryskała energia i radość, że można zrobić coś pożytecznego dla innych.

W pamięci pozostanie występ koleżanek i kolegów Stasia z grupy Jeżyków, przygotowanych przez panią Julię Adamską – Karpińską.

Podczas całej uroczystości Rada Rodziców prowadziła kawiarenkę, z której dochód w wysokości 1458,00 zł  przeznaczony został Stasiowi. Sprzedawano również watę cukrową i 150,00 zł również przekazano rodzinie chłopca.

Akcję na rzecz Stasia uważamy za udaną, frekwencja była bardzo wysoka, ludzie przybyli całymi rodzinami, by wspólnie połączyć siły i pokazać, że tworzymy wspaniałą społeczność, czułą na ludzkie cierpienia. Jesteśmy dumni, że udało nam się zjednoczyć się i zrobić coś dobrego.

W tym dniu ludzie masowo oddawali krew. Łącznie z innymi akcjami na rzecz Stasia krew oddało aż 72 osoby!

Dziękujemy Wszystkim , którzy przyczynili się do tego, by ta uroczystość przybrała takich rozmiarów, a Darczyńcom za dary. Dziękujemy bardzo Panu Wójtowi za objęcie akcji Patronatem. Dziękujemy również Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom, Samorządowi Uczniowskiemu, Uczniom i Dzieciom Zespołu Szkół w Brzozówce za owocną współpracę. Bez nas wszystkich nie byłoby to możliwe. Moc jest z nami!

W imieniu własnym i Dyrekcji Szkoły:

Barbara Mońko-Juraszek

DSCN0600.jpg DSC_3560.jpg DSC_3561.jpg

DSC_3566.jpg DSC_3568.jpg DSC_3571.jpg

DSC_3576.jpg S-1.jpg S-10.jpg

S-11.jpg S-12.jpg S-13.jpg

S-14.jpg S-16.jpg S-17.jpg

S-19 x.jpg S-2.jpg S-20.jpg

S-21.jpg S-22.jpg S-23.jpg

S-24.jpg S-25.jpg S-26.jpg

S-27.jpg S-28.jpg S-3.jpg

S-4.jpg S-5.jpg S-8.jpg

S-9.jpg s-15.jpg