W dniu 10 maja 2016 r. na sali gimnastycznej w Zespole Szkół, Szkole Podstawowej w Brzozówce odbył się VI finał gminnego quizu pt. „W świecie języka angielskiego”. Wzięły w nim udział trzyosobowe reprezentacje pięciu szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Etap szkolny quizu przeprowadzali nauczyciele języka angielskiego w poszczególnych placówkach wyłaniając swoich reprezentantów. Drużynom rywalizującym o miano najlepszej ekipy w gminie kibicowały kilkuosobowe grupy uczniów z każdej ze szkół.

Głównym celem corocznie przeprowadzanego quizu jest podwyższanie poziomu umiejętności językowych u dzieci, rozbudzanie zainteresowania wśród nich kulturą i stylem życia mieszkańców krajów anglojęzycznych, umiejętne współdziałanie w zespołach oraz integrowanie środowisk wszystkich szkół podstawowych w gminie Obrowo.

Zmagania finalistów przebiegały na bardzo wysokim poziomie. Drużyny z Łążyna i Obrowa przebrnęły dwie serie dwudziestu pięciu pytań bezbłędnie i zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Małą pomyłkę zaliczyła ekipa z Dobrzejewic plasując się na drugiej pozycji. Po dwie odpowiedzi z małymi błędami zanotowały pozostałe zespoły. Oprawę taneczno-muzyczną zapewnili uczniowie ze szkół: w Osieku, Dobrzejewicach i Brzozówce.

Nauczyciele języka angielskiego z naszej gminy planują poszerzenie formuły quizu o występy piosenkarskie w dwóch kategoriach wiekowych.

Wojciech Adamiak

20160510_105523.jpg 20160510_111432.jpg 20160510_111553.jpg

20160510_111749.jpg