Uczniowie pasjonujący się przeszłością mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą historyczną podczas dwóch GMINNYCH KONKURSÓW HISTORYCZNYCH.

Pierwszy odbył się 15 kwietnia w Obrowie i dotyczył znajomości historii ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ. Uczniowie musieli wykazać się znajomością nie tylko wydarzeń z minionych wieków ale również należało rozpoznać postaci i zabytki związane z regionem oraz flagi miast i gmin położonych na obszarze związanym z konkursem. Wszystkie zagadnienia wykraczały poza tematykę poznawaną podczas lekcji historii. Tym bardziej cieszy fakt, iż reprezentanci z Brzozówki przygotowali się bardzo starannie, co zaowocowało ogromnym sukcesem. Mateusz Borowski z klasy VI a zwyciężył a Krystian Jabłoński z klasy VI b zajął III miejsce.  Pozostali zawodnicy z naszej szkoły: Małgorzata Jastrzębska, Karolina Dębińska oraz Mateusz Chojnacki również wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i ogromną wiedzą.

 

Drugi konkurs miał miejsce 12 maja w Dobrzejewicach. Tym razem zadania  dotyczyły królów elekcyjnych. SP w Brzozówce reprezentowali: Mateusz Borowski z kl. VI a, Krystian Jabłoński z kl. VI b oraz Aleksandra Słupska z kl. VIa.  Również podczas tego konkursu osiągnęliśmy sukces za sprawą Oli, która zajęła III miejsce.

Uczniowie do konkursów  przygotowywali się podczas koła historycznego prowadzonego przez p. Magdalenę Kosińską.

Ogromne gratulacje dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników!!!

DSC_0046-001.jpg DSC_0047-001.jpg DSC_0059.jpg

DSC_0060.jpg DSC_0084.jpg DSC_0088.jpg