×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/brzozowka/domains/spbrzozowka.pl/public_html/images/zajecia_pozalekcyjne/28.09.2013.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zajecia_pozalekcyjne/28.09.2013

Sukces naszych uczennic z klasy IIIa

Martyna Nowak - I miejsce
Weronika Krajnik - II miejsce

W konkursie w kategorii klas I – III  dziewczynki miały do pokonania aż 26 uczestniczek.
Martyna Nowak zaprezentowała piosenkę:
„Taniec w Deszczu”, a Weronika Krajnik  piosenkę pt: „ Jak ,gdzie , dlaczego?”

W Kategorii klas IV- VI naszą szkołę reprezentowała Dorota Adamiak z klasy IVb i Julia Butwid z klasy VI. Julia zdobyła wyróżnienie.

Wokalistkom gratulujemy wspaniałych występów i sukcesów. Dziewczęta przygotowała pani Teresa Noworacka

Poniżej artykuł jaki ukazał się w lokalnej gazecie.


Ekonuty na wędrówkę

Imprezę w Szkole Podstawo­wej w Kowalewie Pomorskim zor­ganizowało Stowarzyszenie „Tobie My"

- Rok temu burmistrz Andrzej Grabowski zebrał szefów placó­wek oświatowych i powiedział: macie szansę zdobyć pieniądze na organizacje imprez i uroczy­stości. Później zrodził się pomysł organizacji festiwalu. Jest to tylko jedna z zaplanowanych w naszym projekcie imprez - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim Benedykt Mroziński.

W przerwach między wystę­pami kolejnych solistów prezen­towano walory turystyczne gmin wchodzących w skład Lokalnej" Grupy Działania Dolina Drwęcy. Młodych wykonawców oceniało jury, w składzie którego znaleźli się: Maria Korczyńska (związa­na z zespołem „Młody Toruń"), Marta Moszczyńska (pochodząca z Kowalewa Pomorskiego woka­listka, występująca m. in. w teatrze Studio Buffo czy u Piotra Rubika), dziennikarz radiowy Jacek Beszczyński i Mieczysław Domarecki, nauczyciel muzyki, który przez wiele lat prowadził m. in. Chór im. 730-lecia Kowalewa Pomorskiego.

Grand Prix festiwalu zdoby­ła Karolina Zielińska z Kowale­wa Pomorskiego, reprezentująca na festiwalu Zakład Organowy Toccata. Karolina jest już bardzo doświadczoną wokalistką i była faworytką.

W najmłodszej kategorii wie­kowej, klas I-III szkół podstawo­wych, wygrała Martyna Nowak z Brzozówki. Wyróżnienia powę­drowały do  reprezentantek   gospodarz

Julii Tucholskiej i Mo­niki Putz ze szkoły w Kowalewie i Pawła Lewandowskiego ze szkoły w Pluskowesach.

W kategorii klas IV- VI zwy­ciężyła Małgorzata Myszkorowska z Music Box Toruń, przed Julią Bąk z SP Kowalewo i Wiktorią Kułakowską ze szkoły z Golubia--Dobrzynia.

Wśród gimnazjalistów najlep­sze okazały się wokalistki Music Boxu z Torunia, trzecie miejsce zajęła Karolina Kałon z gimna­zjum w Kowalewie Pomorskim.

Festiwal został sfinansowany dzięki pieniądzom pozyskanym z Lokalnej Grupy Działania Dolina Drwęcy.

{gallery}zajecia_pozalekcyjne/28.09.2013{/gallery}