2012 ROK JANUSZA KORCZAKA

Społeczność naszej szkoły ma zaszczyt uczestniczyć w obchodach Roku Janusza Korczaka, naszego Patrona, tego wielkiego pedagoga, który życiem swoim zaświadczył, jak ważną wartością jest dziecko.

 

Oprócz swojej wiedzy lekarskiej, pedagogicznej, przekazał nam również postaci literackie. Był On prekursorem w walce o prawa dla dzieci, dlatego też dziś, w dobie obowiązywania Konwencji o Prawach Dziecka, zapraszamy uczniów i absolwentów naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionych szkół w naszej gminie, do korzystania z praw im przysługujących i rozwijania swoich zainteresowań, zdolności, talentów i pasji oraz ich przedstawiania na szerokim forum.

Zapraszamy do prezentacji talentów w Sali gimnastycznej naszej szkoły, do propagowania swoich pasji oraz zachęcamy do ich pielęgnowania.

Dziękując za współpracę paniom pedagog Aleksandrze Kwaśnickiej ze szkoły w Obrowie i Beacie Rumińskiej- Ćwik ze szkoły w Osieku nad Wisłą, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w pielęgnowaniu zdolności swoich wychowanków, życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia, długotrwałego zapału, sukcesów oraz osiągania celów i spełniania marzeń.

Pedagog szkolny

Krystyna Stasiuk