„EkoAkademia na co dzień”.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacji ekologicznej „EkoAkademia na co dzień” przygotowanym przez PTH „Technika” sp. z o.o. w Gliwicach.
W ramach projektu dzieci i rodzice dowiedzieli się o zagrożeniach i konsekwencjach wynikających z niewłaściwego postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE).

„EkoAkademia na co dzień”.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacji ekologicznej „EkoAkademia na co dzień” przygotowanym przez PTH „Technika” sp. z o.o. w Gliwicach. W ramach projektu dzieci i rodzice dowiedzieli się o zagrożeniach i konsekwencjach wynikających z niewłaściwego postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE).Przygotowano prezentację multimedialną „Każde dziecko wie co zrobić z ZSEE” na bazie której zarówno dzieci jak i ich rodzice dowiedzieli się podstawowych rzeczy na temat ZSEE.
Dzieci w ramach zajęć przygotowały plakaty, które informowały o tym co kryje się pod skrótem ZSEE oraz o tym, że w szkole odbywa się zbiórka takiego sprzętu. Następnie prezentowały swoją  pracę pozostałym uczniom.
Dla uczniów klas starszych odbył się pokaz rozbiórki takiego zużytego sprzętu przeprowadzony przez nauczyciela informatyki p. Lenczewskiego. Podczas pokazu dzieci obejrzały części sprzętu najbardziej niebezpieczne oraz dowiedziały się jakie substancje zawierają poszczególne elementy i jaki jest ich szkodliwy wpływ na przyrodę i organizm człowieka.
Uczniowie klasy szóstej przygotowali ulotki dla mieszkańców naszych wsi informujące o zbiorze ZSEE w naszej szkole.
Natomiast uczniowie klas piątych przygotowali wystawę na holu szkoły pt „ZSEE wczoraj” i „ZSEE dziś”.
Po przeszkoleniu dzieci, ich rodziców i dziadków oraz rozprowadzeniu ulotek na terenie wsi wzrosła ilość dostarczanych do szkoły ZSEE. Program EkoAkademia przeprowadziła w szkole p. Siewior przy pomocy p. Lenczewskiego i innych nauczycieli. Zbiórkę ZSEE prowadzimy do maja 2012 roku.

PICT0003.jpg PICT0004.jpg PICT0007.jpg

PICT0008.jpg PICT0010.jpg PICT0015.jpg

PICT0059.jpg PICT0063.jpg PICT0203.jpg

PICT0205.jpg PICT0209.jpg PICT0210.jpg

PICT0213.jpg PICT0216.jpg